Poradnik nauczyciela

Poradnik studenta zawiera wszystkie istotne informacje, które powinieneś znać, jeżeli pragniesz zachować swój mózg w stanie nienaruszonym. 
____________________

Godzinowy plan dnia

06:0009:00 godziny wydawania śniadań
09:0010:00lekcja pierwsza
10:1011:10lekcja druga
11:2012:30lekcja trzecia
12:3014:00przerwa obiadowa
14:0015:00lekcja czwarta
15:1016:10lekcja piąta
16:2017:30lekcja szósta
17:3020:00godziny wydawania kolacji
17:3023:30czas wolny
23:3006:00cisza nocna


____________________


Spis przedmiotów oraz ich odpowiedników w postaci rozszerzeń 
(Jeżeli postać uczy czegoś na poziomie podstawowym, nie oznacza to, że będzie prowadzić poziom rozszerzony. Od drugiego roku nauczyciel będzie mógł wziąć również rozszerzenia.) 

Alchemia (Wolne) --> Eliksiry (Wolne)
Zielarstwo (Wolne) --> Zielnictwo (Wolne) 
Historia (Wolne) --> Historyzm (Wolne)
Wszechmowa (Wolne) --> Mowoznastwo (Wolne)
Gatunkizm (Wolne) --> Rasoznastwo  (Wolne)
Wróżbiarstwo (Thomas Nibyłowski) --> Wizjonerstwo (Wolne)
Literatura (Wolne) --> Analiza kultury (Wolne)
Numerologia (Wolne) --> Runozastwo (Wolne)
Nauki umowne (Wolne) --> Nauki ścisłe (Wolne)
Sztuka ciała (Rezerwacja - Ravr) --> Samoobrona (Wolne)
Dyplomacja (Rezerwacja - Mei) --> Dyplomaturgia (Wolne)
Sztuki artystyczne (Wolne) --> ----


Spis profili seminaryjnych (4rok - mistrzostwo)

(Uczniowie Seminaryjni wybierają sobie jednego nauczyciela z przedmiotów, które podlegają pod dane seminarium, który będzie go prowadził przez rok mistrzowski. Wliczone są w to prywatne lekcje oraz pomoc w nauce. Ważne, nauczyciel nie dostaje dodatkowej wypłaty za uczenie kogokolwiek na seminarium). 

Alchemia:  Eliksiry, Zielnictwo
Dyplomacja: Dyplomacja, Mowoznastwo, Rasoznastwo, Analiza kultury
Inżyniera: Runoznastwo, Nauki ścisłe
Historologia: Historia, Gatunkizm, Analiza kultury
Wizjonerstwo: Wizjonerstwo, Numerologia, Sztuki artystyczne
Hodownictwo: Zielarstwo, Gatunkizm, Samoobrona
Indywidualny: Program nauczania przygotowany dla specjalnych studentów, którzy będą znacząco wykraczać poza skalę materiału. Na wniosek złożony do dyrektora będzie istniała możliwość spersonalizowania profilu seminaryjnego.


Jak zarabia nauczyciel
Nauczyciel zarabia kijowo. Cóż, najniższa średnia krajowa, praca umysłowa, mnóstwo kartkówek i sprawdzianów do sprawdzania w czasie wolnym... Średnia pensja nauczyciela jednego przedmiotu to 1500 rubli na semestr, aczkolwiek odciągane jest z tego 500 rubli na pokrycie mieszkania w akademiku dla nauczycieli, wyżywienie oraz podstawowe materiały do nauki. Jeżeli nauczyciel mieszka w mieście, odciągany jest koszt 100 rubli na wyżywienie + czynsz.

Warunkiem uzyskania wypłaty jest:
1) Napisanie minimum dwóch opowiadań o przeprowadzonej lekcji (dla przedmiotu podstawowego), które dla uczniów posłużą jako materiał do nauki na egzaminy. W przypadku przedmiotu rozszerzonego - minimum jedno opowiadanie, z którego uczniowie również będą mieli pytania na egzaminach. Każde opowiadanie min. 300 słów.
2) Utworzenie minimum jednej kartkóweczki dla kochany uczniaków w semestrze dla profilu rozszerzonego, jeżeli nauczyciel prowadzi przedmiot podstawowy - nieobowiązkowe.



Ekwipunek
W Karcie Atlanckiej możesz zauważyć podpunkt "Ekwipunek", dzięki czemu będziesz mógł stale obserwować rzeczy posiadane przez twoją postać. Jedne będzie można wygrać w zawodach, inne otrzymać za wykonanie zleceń, a jeszcze kolejne zwyczajnie zakupić. Zasadniczo w ekwipunku zostaną umieszczone przedmiotu o znaczeniu fabularno-mechanicznym. Przykładem mogą być zakupione książki z miejscowego antykwariatu, karnet na stołówkę, karta transportowa uprawniająca do darmowych przejazdów i wiele innych rzeczy. Jedne będą miały datę ważności, istnieje możliwość ich zużywania, a kolejne będą trwać na wieki wieków, czekając aż postać ponownie się nimi zainteresuje.

Startowo postać zaczyna z ekwipunkiem: 
1) Karta Nauczyciela 
2) Karnet stołówkowy (opłacony na semestr)
3) Kuralet - tablet kuramski, ufundowany przez Kuramską Organizację Oświaty
4) Zestaw szat profesorskich
5) Kartę transportową (opłaconą na semestr)
6) Poradnik nauczyciela


Mieszkanie i Akademik
Pokoje nauczycieli znajdują się w osobnym budynku, za biblioteką i akademikiem studentów. Nauczyciele posiadają wspólną, słabo wyposażoną kuchnię, a każdy pokój posiada osobną łazienkę. Budynek ma cztery piętra, na pierwszym mieści się kuchnia, jadalnia oraz pokój do odpoczynku. Na drugim i trzecim piętrze znajdują się pięć pokoi jednoosobowych. Na ostatnim piętrze znajdują się dwa pokoje dwuosobowe dla par oraz małżeństw oraz jeden jednoosobowy.

2 Piętro
Pokój 1 - Wolne
Pokój 2 - Wolne
Pokój 3 - Wolne
Pokój 4 - Wolne
Pokój 5 - Wolne

3 Piętro
Pokój 6 - Wolne
Pokój 7 - Wolne
Pokój 8 - Wolne
Pokój 9 - Wolne
Pokój 10 - Wolne

4 Piętro
Pokój 11 - Wolne&Wolne
Pokój 12 - Wolne&Wolne
Pokój 13 - Thomas Nibyłowski


Istnieje możliwość wynajęcia kawalerki lub całego pokoju na własność - na terenie kampusu lub w pobliskim mieście. Jest to niezwykle droga inwestycja, dlatego zaleca się, aby przed podjęciem ostatecznej decyzji znaleźć kogoś, z kim mógłbyś podzielić koszta. Oprócz tego - warunkiem uzyskania zgody na samodzielne mieszkanie poza akademikiem jest przetrwanie w AWU min. 1 semestru.







Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

.
.
.
.
.
.
template by oreuis